Дистанційне навчання
Мета методичних рекомендацій – забезпечити здобувачів освіти навчально-методичними матеріалами, необхідними для підвищення ефективності самостійного вивчення теоретичного курсу «Гроші та кредит» під час дистанційного навчання.
Мета навчального курсу «Гроші та кредит» – ознайомити здобувачів освіти з відповідним методологічним і методичним апаратом знань з теорії грошей та кредиту, грошового обігу, грошового ринку та грошових систем, кредитних та валютних відносин для розвитку грошової та кредитної систем.
Предметом дисципліни «Гроші та кредит» є детальна характеристика базових категорій теорії грошей і кредиту, яка необхідна для переходу до конкретних проблем розвитку грошово-кредитної системи в сучасних умовах.
Дисципліна «Гроші та кредит» тісно поєднана з такими економічними курсами, як економічна теорія, теорія фінансів, державне регулювання економіки і прогнозування, макроекономіка, ринок фінансових послуг, фондовий ринок, банківські операції, міжнародні фінанси.
Завдання дисципліни – дати майбутнім фахівцям з економіки знання щодо сутності та функцій таких категорій, як «гроші», «кредит», зміст основних теорій грошей, поняття грошового обігу грошових потоків, грошового ринку та грошових систем, основ кредитних, розрахункових і валютних відносин, тобто сформувати в студентів теоретичну базу для наступного оволодіння практикою використання грошово-кредитних інструментів у системі регулювання економіки України.
Рекомендації містять основні теоретичні положення щодо вивчення кожної теми та запитання для самоконтролю міцності засвоєння теоретичних положень курсу «Гроші та кредит», список рекомендованої літератури з курсу.
Методичні рекомендації призначені для здобувачів освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».